Druskininkuose reikšmingas įvykis

Druskininkų savivaldybėje, balandžio 19 d. posėdyje, kuriame buvo aptarta Kultūros ir kongresų rūmų statybos eiga, planuojami darbai ir jų vykdymo etapai, dalyvavo LR Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, LR Seimo nariai Z. Streikus, V. Vingrienė, R. Šarknickas ir Druskininkų savivaldybės atstovai.

Druskininkų savivaldybė pranešė apie reikšmingo projekto pradžią – 2021 metais duris atvers naujas kultūros centras, kuris išsiskirs universalumu, techninėmis naujovėmis bei nedidele statybos darbų sąmata.

Kultūros centro statyba – vienas didžiausių bei svarbiausių pastarojo meto projektų kurorte. Savivaldybė šiam itin svarbiam projektui yra numačiusi skirti 7,8 mln. eurų, nors tai jai labai didelė suma.

Didžiausio indėlio tikimasi iš Valstybės investicijų programos – beveik 19 mln. eurų. Bendra projekto vertė siekia 28,8 mln. eurų. Net 10,2 mln. eurų numatyta išleisti šiuolaikiškai įrangai. Nors suma atrodo nemenka, pastaraisiais metais iškilę panašios paskirties centrai kaimyninėse šalyse kainavo gerokai brangiau. „Įvertinti skaičiavimus paprašėme daug patirties turinčius ekspertus iš Lenkijos. Jie patvirtino, kad viskas atlikta teisingai“, – sakė Druskininkų meras R.Malinauskas. Išskirtos trys erdvės: pagrindinė (didžioji) 1175 vietų daugiafunkcė žiūrovų salė projektuojama pasagos formos su dviem balkonais. Keturios pirmos parterio eilės, numatoma, bus transformuojamos, kad prireikus būtų galima suformuoti erdvę orkestrui. „Pasikviesti pasaulinio garso atlikėją galima tik pasiūlius bent 1200 vietų aukšto techninio lygio salę“, – įsitikinęs R.Malinauskas. Mažoji daugiafunkcė 513 vietų žiūrovų salė projektuojama su transformuojamomis eilėmis – taip išplečiamos salės panaudojimo galimybės įvairiems renginiams. Dalis žiūrovams skirtų eilių projektuojama teleskopine sistema – eilės sustumiamos į galinę salės sieną. Sustūmus teleskopines eiles ir pakėlus transformuojamas platformas iki scenos grindų lygio salės grindys susilygina su pirmo aukšto holo grindų lygiu sudarydamos bendrą erdvę, tinkamą dideliems renginiams. Patekimas į salę numatomas laiptais iš pirmo aukšto holo ir tiesiogiai iš holo. Kino salė projektuojama 151 vietų, numatant joje atskirą zoną scenos apšvietėjui ir garso operatoriui. Įėjimas į salę numatomas per tambūrą iš atskiro pirmo aukšto holo. Dvi repeticijų salės projektuojamos požeminiame aukšte po didžiosios salės scena. Jų aukštis numatomas ne mažesnis kaip 5,4 metro. Repeticijų salės gali būti panaudojamos ir įvairiems renginiams, todėl yra numatytas sujungimas su požeminio aukšto holu. Akustikai – ypač daug dėmesio Šis Druskininkų koncertų salių kompleksas pasižymės ypatingu universalumu – čia bus galima rengti įvairiausių žanrų pasirodymus: nuo dramos spektaklio iki simfoninės bei klasikinės muzikos koncertų

15 val. 30 min. prie buvusios „Nemuno“ sanatorijos kultūros centro įvyko reikšmingas, istorinis įvykis – įkasta Kultūros ir kongresų centro statybos pradžią pažyminti kapsulė, kurią įkasė ir sveikinimo žodžius sakė LR Ministras Pirmininkas S. Skvernelis, meras R. Malinauskas.

Ceremonijoje taip pat dalyvavo LR Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, Seimo Kultūros komiteto atstovai, LR Seimo nariai, Druskininkų savivaldybės atstovai.

„Druskininkai yra vienas iš svarbiausių kurortinių taškų, kuris visada asocijavosi su sveikatingumu. Druskininkų vizija kur kas platesnė ir šiandien žengiamas dar vienas žingsnis link Druskininkų ne tik kaip sveikatinimo centro, bet ir kaip laisvalaikio praleidimo vietos, kultūros židinio stiprinimo“, – sakė S. Skvernelis.

Simona Dailydaitė
Druskininkų savivaldybės administracijos Turizmo, komunikacijos ir kultūros skyriaus viešųjų ryšių specialistė
Druskininkų savivaldybės administracija