Warning: file_get_contents(https://krasto.info/orai-w/dabar/bustas.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/krasto/domains/krasto.info/public_html/wp-content/themes/pz/header.php on line 192
Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Kokių baldų vengti namuose?

Baldai turbūt yra ta interjero dalis, kuri suteikia būstui ir namams didžiausią išskirtinumą. Sienos, lubos, apdaila bei grindų dizainas yra taip pat svarbios detalės, bet turbūt retas asmuo teigs, kad būdamas svečiuose ar namuose daugiau pastebi parketo tekstūrą, o ne sofos dydį bei spalvą. Taip pat, kaip ir baldai, jų išdėstymas irgi yra svarbus būsto darnai ir interjero harmonijai užtikrinti. Kai kas renkasi nepaisyti šių taisyklių ir tokios filosofijos bei taip susikuria neskoningą, griozdišką arba pernelyg tuščią interjerą. Mes patarsime kaip to išvengti ir kokių baldų nepirkti.

Dėvėtų – nebent mylite antikvariatą

Dėvėtų baldų pirkimas yra totali loterija. Kadangi baldas – ne automobilis ir VIN (kėbulo identifikacijos) numerio neturi, jų istorijos nepatikrinsite. Gali būti, kad baldas nuvalytas ir sutvarkytas tik pardavimui, o sofos spyruoklės – išklerę, lentynėlės spintoje laikosi tik „ant Marytės plauko“ ir kt.

Jeigu esate retro arba senovinių baldų kolekcionieriai, tai tas restauruotas arba jūsų rankose atgimsiantis XVIIIa. toršeras arba renesanso, carinių laikų komoda tarnaus puikiai, bet, jeigu tai daryta ne jūsų rankomis – sutaupyti nepavyks.

Atviros lentynos – gražu, bet reikalauja daug priežiūros

Apie atviras lentynas galima diskutuoti, bet ypač didesniuose namuose tai sukelia nemažai vargo. Jeigu domitės medicina, galbūt girdėjote faktą, kad per dieną žmogus praranda apie 50 milijonų odos ląstelių. Didžioji dalis jų atskyla nuo kūno ir pavirsta… Dulkėmis. Taip, per 70 procentų namuose randamų dulkių – jūsų odos liekanos. Na, o labiausiai nusėsti jos mėgsta ant paviršių ir atvirų lentynų.

Nematote problemos kartą per savaitę viską nuvalyti ir išdžiovinti? Puiku! Drąsiai galite komponuoti atviras lentynėles. Kitu atveju – stalčiai bei uždaros sekcijos turėtų būti geresnis pasirinkimas.

Sunkiai valomi paviršiai – nereikalingi

Virtuvėje, valgomajame, svetainėje, vonioje ir visur, kur yra gyvenama – reikėtų rinktis lengviau valomus paviršius. Granitas, marmuras, akmuo – šie paviršiai labai lengvai valosi, tačiau jie ir kainuoja tikrai nemažai. A klasės dangos yra prabangaus įrengimo ženklas, tačiau ilgainiui tai atsiperka. Plastikas irgi valosi gana lengvai, tačiau jo visur – neuždėsi.

Suprantama, kad lengvai valomų paviršių visiems baldams parinkti nepavyks, tačiau bent jau atkreipti dėmesį – verta. Už gerą kainą aukštos kokybės ir lengvai prižiūrimų baldų galima rasti internetinėje parduotuvėje www.b-a.eu .

Balta – sunkiai prižiūrima

Aišku, malonu matyti baltą, švarų it pieno putą baldą. Tačiau realybėje būna taip, kad ta pieno puta sugižta ir praranda tikrąjį sniego baltumą. Net ir menkiausi atsitrenkimai, užkliuvimai bei įdrėskimai palieka ryškius antspaudus, todėl tenka tokius baldus prižiūrėti daug labiau. Ypač, jeigu namuose yra mažamečių vaikų, kurie daug žaidžia, paišo bei naudoja namų erdvę saviraiškai – tikimybė išsaugoti balto baldo baltumą – menka.

Visgi tokie baldai tikrai daug kam kelia didžiules simpatijas, tad pasirinkimo laisvė yra jūsų rankose.

Nepajudinamų

Sunku prižiūrėti ir keisti baldus, kurie sveria šimtus kilogramų, yra labai stambių gabaritų arba pasižymi totaliu nemobilumu. Sofos arba kampai turėtų būti pajudinami ir pakeliami tais atvejais, kada darote remontą, keičiate baldų išdėstymą ar tiesiog tvarkotės. Stalai negali užimti pusę svetainės, o net ir tos pačios spintos, gerai būtų, kad ir talkos pagalba – būtų įmanomos perstumdyti. Neužgrūskite namų nejudinamais, amžinais baldais.